1. KREATIVNĚ – TANEČNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V MERKLÍNĚ

1. KREATIVNĚ – TANEČNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V MERKLÍNĚ proběhl ve dnech 21.7. až 24.7.2014 na zahradě Školní 14 a v tanečním sálu na zámku v Merklíně.

Pro děti byly po celý den připraveny taneční i rukodělné aktivity. Dopoledne děvčata posilovala a věnovala se pod vedením lektorky základní taneční průpravě, např. baletním pozicím, otočkám, správnému držení těla. Děvčata si zatančila s hedvábným závojem a nastudovala  dvě choreografie – klasický orientální tanec a folklor. Během taneční přestávky probíhaly krátké přednášky a diskuse o původu tance, jeho zvláštnostech, taneční průpravě, tanci ve skupině, sólovém tanci, prostorové orientaci a mnoho dalšího. Každé odpoledne se děvčata věnovala jednotlivým rukodělným aktivitám – poprvé si upletly košík z pedigu na pevné dno; dále si vytvořily ketlovaný šperk a šperk metodou čtyřkorálku. Další den pokračovaly patchworkovou náševkou, kterou si našily na plátěnou tašku. Poslední den ušily vonný polštářek – zpracovaly vonnou náplň a sklidily si čerstvou levanduli. Každý den se posilnily ovocným pohárem se šlehačkou nebo zeleninovým salátem. Pokaždé zbyl čas i na hry v tee-pee a houpání v sítích – a nechyběl ani letní táboráček.

Příměstský tábor připravily spolky Taneční kurzy Merklín a Muzeum řemesel Merklín.

KONTAKT:
Mgr. Helena Votíková