Pravidelné kurzy a workshopy v Dílně Šikulka v roce 2019

Každé úterý od 15.30 do 17h probíhá v Dílně Šikulka oblíbený kurz KORÁLKOVÁNÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY A POKROČILÉ.  Od zimnho semestru 2019 máme již dvě korálkující skupinky, chodí jak děti, tak i dospělí. Výrobky kurzistů pravidelně uveřejňujeme na facebookové stránce Helena Votíková.

 

 

V lednu 2019 proběhl sobotní workshop „Decoupage ve vintage stylu“. Dekorovali jsme dřevěné, papírové i keramické předměty. Kurzisté měly na výběr velkou řadu ubrousků především s retro a vintage motivy. Děti si svůj oblíbený motiv také našly.  Součástí workshopu byly i rady a tipy pro domácí tvoření a instruktáž krakelování a patinování. Jsem moc ráda, že se stará dobrá dekupáž mezi novinkami ve světě tvoření neztratila 😀

 

 

V březnu 2019 proběhly dva šperkařské sobotní workshopy, které na sebe navazovaly. Začátečnci pracovali především s minerálními zlomky a komponenty, vyzkoušely si ale také jednoduchý šitý šperk, pokročilí si vybrali tromlovaný minerál, který obšívali peyote stehem a následně dozdobili již obšitý kámen minerálními zlomky.  Našel se také čas na rady a tipy ohledně obšívání větších nepravidelných tvarů,  jsem moc ráda, že workshop se líbil a vznikly moc krásné šperky. Také návštěvnost obou workshopů byla vynikající.

 

 

Červnové rozloučení jak s kurzem tanečním, tak s kurzy rukodělnými se neslo v „polymerovém“ duchu na dvoře Dílny Šikulka.

 

 

 

Začátkem listopadu 2019 proběhly v dílně dva shodné workshopy s velkou návštěvností s názvem „Decoupage na keramiku a Jak na papenky z polymerů“. Jak už název napovídá, kuzristé si vyzkoušeli dvě rozdílné techniky.

 

 

Na začátku prosince 2019 se Dílna Šikulka vydala na výlet do Domu historie Přešticka. Workshop s názvem „Jak na háčkování“ ukázal či osvěžil základy háčkování dospělým i dětem. Děkujeme za pozvání a těším se na příště.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *