Rekonstrukce Dílny Šikulka

Rekonstukce Dílny Šikulka začala v roce 2015, kdy byl objekt manželi Votíkovými zakoupen s myšlenkou proměnit tento domek v dezolátním stavu v dílnu  a taneční sálek. V současné době je již téměř hotovo. Mrkněte se s námi na některé zajímavé mezníky v jeho rekonstrukci.

 

 

 

 

 

Rok 2015
…aneb všechny začátky jsou těžké…

Po prvotních úklidech a opravě vchodových dveří jsme se pustlili do zavádění všech sítí – elektřiny, vody a připojení na kanalizaci. Zbudována byla plynová přípojka. Práce probíhaly rovněž na dvorku, který jsme čistili od všeho možného. Hospodářský přístavek byl kvůli narušené statice rozebrán. Objekt byl rovněž staticky zajištěn.

 

   

 

Rok 2016
Tesařské sympozium číslo pět

Hlavní akcí byla stavba repliky ručně tesaného krovu ze smrkové a modřínové kulatiny a následné položení pálené střešní krytiny, bobrovky Tondach. Nový krov vznikl jako náplň tesařského sympózia. V objektu se rozvedlo topení a pokračovalo se v čištění dvorku.

 

 

 

Rok 2017
…konečně „zdobíme“ své dílo…

Na průčelí dílny byla osazena nová výloha a vývěsní štít. Následně jsme pokračovali s fasádou na celém domě. V interiéru bylo zbudováno sociální zařízení, renovovali jsme všechny dveře, okna a opravily se schody na půdu. V tanečním sálku byla položena podlaha.

 

 

 

Rok 2018
..těsně před cílem?..

Ne snad že by bylo hotovo 😀 V přízemí se pokračuje s renovací vnitřního zařízení a podlah. Sociálka je dokončena. Pracuje se také v půdním prostoru, kde se připravují podlahy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *