Truhlářský kurz – Merklín u Přeštic 28. – 30. listopadu 2014

Téma kurzu:

Oprava starých dveří. Základní práce s hoblíky, protézování poškozených částí, výroba nových částí pomocí hoblíků a ručních nástrojů, povrchová úprava – kaseinová tempera.

Kurz je vhodný pro všechny, které zajímají citlivé drobné opravy starých truhlářských výrobků. Je určený pro každého bez rozdílu zkušeností, manuální zručnosti a podobně, a je dost prostoru na individuální přístup podle potřeby a zájmu.

Veškeré potřebné vybavení bude k dispozici. Pokud byste měli zájem, můžete si přivézt vlastní nářadí a ukážeme si, jak ho seřídit a nabrousit.

Místo konání:

Kurz pořádáme v nově vznikajícím muzeu řemesel v Merklíně u Přeštic. Podmínky jsou spíše skromnější, komornější, proto je jen malý počet účastníků kurzu.

Informace:

Cena jednoho kurzu je 2000 Kč, tato cena nezahrnuje stravu ani ubytování.
Platba: vybíráme zálohu 500Kč, záloha je vratná pokud účastník zruší svou účast nejpozději 10 dní před začátkem kurzu. Číslo účtu spolu s dalšími podrobnostmi naleznete v přiloženém pdf. Zbytek platby za kurz se platí na místě po příjezdu.
Ubytování a strava: Nabízíme možnost ubytování v novém penzionku poblíž muzea za 150 Kč/noc. V penzionu je kuchyňka s možností přípravy jídla. Stravu (obědy a večeře) podle zájmu zajistíme v restauraci hotelu Kohout v Merklíně za přijatelné ceny (i zde je možno se ubytovat). Ubytování a stravu si každý platí zvlášť.
Maximální počet účastníků: 3